News

Koncert v Zášové

Camerata Janáček ve zmenšeném obsazení (pouze housle a violy) vystoupí v neděli 4. října na koncertě ve valašské Zašové. Uvede známé Dvořákovy Drobnosti a dva velmi vtipně napsané terzetty Karla Dittese z Dittersdorfu. Během koncertu proběhne natáčení Live CD s hudbou starých českých mistrů.

October 1st 2015

Nová kritika

Neúnavný recenzent ostravského hudebního života Milan Bátor napsal kritiku na zahajovací koncert festivalu Janáčkovy Hukvaldy, můžete si ji přečíst zde: http://www.ostravan.cz/22901/janackovy-hukvaldy-odstartovaly-vyborna-camerata-janacek-ryzi-zpev-flamove-a-podmaniva-bacova/.

July 1st 2015

Mezinárodní festival Janáčkovy Hukvaldy

Dne 27. 6. Camerata Janáček zahajuje Mezinárodní festival Janáčkovy Hukvaldy přímo na nádvoří tohoto hradu, kde je postaveno dřevěné podium. Koncert začíná v 16 hod a zazní opět naše oblíbené Čtvero ročních dob od A.Vivaldiho s oblíbenou sólistkou na housle M. Bačovou a také G.F.Haendelova kantáta pro soprán a komorní orchestr, sólo zazpívá P. Flámová. Program je doplněn je Braniborským koncertem č.3 J. S. Bacha.

June 20th 2015

Koncert na Beethovenském festivalu

V sobotu 13. června Camerata Janáček vystoupila na Beethovenském festivalu pořádaném Severočeskou filharmonií Teplice na zámku Jimlín-Nové Hrady u Loun. Koncert proběhl v největším sále tzv. rytířském, kde jsme mohli obdivovat nejen překrásně malované stropy, ale také výbornou akustiku tohoto prostoru. Díla E. H. Griega, J. S. Bacha a A. Vivaldiho se vydařila beze zbytku, největší aplaus opět sklidilo Čtvero ročních dob se sólistkou M. Bačovou.

June 16th 2015

Koncert v Košicích

Koncert v Košicích dne 21.dubna v budově Městského muzea, kde jsou instalovány krásné sbírky z historie i současnosti byl naplněním třídenního snažení našeho orchestru Camerata Janáček a manželů Rokytových. Krásný program složený z rumunsko- maďarského folkloru, neobvyklé sólové nástroje cimbál a Panova flétna, vřelé přijetí místních posluchačů, architektonický zajímavý prostor půdy muzea, to vše nám utkvělo hluboko v paměti a přineslo nevšední zážitky.

May 1st 2015

Nahrávky ČR Ostrava

Nahrávky hobojových koncertů barokního skladatele Františka Jiránka, na kterých se podílela Camerata Janáček, si můžete poslechnout na stránkách Českého rozhlasu Ostrava.

April 19th 2015

Koncert v Ostravě Zábřehu

V neděli 12. 4. se Camerata Janáček opět předvedla v nejlepším světle, když zahrála čistě barokní program složený z děl Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha. Kostel sv. Ducha v Ostravě Zábřehu splnil skvěle úlohu koncertní síně, ozdobený vkusnými vitrážemi, které podpořily účinky hudby. Jako solistka vystoupila místní rodačka houslistka Martina Bačová a stálo to rozhodně zato. Její půvab se doplnoval s virtuositou a tvořili tak úspěšný celek.

April 17th 2015

Koncert ve Lhotce

Staronový projekt se chystá v dílně Cameraty Janáček, po úspěšné premiéře folklorního programu v rámci komorní řady JFO se zaposlouchejte do skladeb B. Bartoka, F. Liszta, L. Weinera, G. Dinicu a jiných. Kombinace smyčců, cimbálu a panovy flétny tvoří velmi zajímavý celek, zvlášť v podání Jana a Liselotte Rokytových a Cameraty Janáček. Přijdte nás podpořit na koncert ve Lhotce v 16 hodin v neděli 19.4., který je generálkou na náš zájezd do Košic, kde vystoupíme v koncertní síni Košické filharmonie.

April 17th 2015

Koncert k poctě Jana Pavla II.

Římskokatolická farnost Ostrava - Zábřeh a P. Mgr. Vítězslav Řehulka Vás srdečně zvou na slavnostní koncert k poctě Jana Pavla II. k jeho 10. výročí úmrtí. Koncert se uskuteční v neděli 12. dubna 2015 v 17 hodin v kostele Svatého Ducha v Ostravě Zábřehu. Účinkují: Martina Bačová - housle, komorní soubor Camerata Janáček s uměleckým vedoucím Pavlem Doležalem.

Program: A. Vivaldi - Concerto grosso op. 3 č. 11, d-moll, J. S. Bach - Braniborský koncert č. 3, G-dur, BWV 1048, A. Vivaldi - Čtvero ročních dob op. 8, č. 1-4

Stáhněte si plakát nebo pozvánku.

March 29th 2015

Natáčení v Českém rozhlasu

Dne 7. února proběhne natáčení dvou hobojových koncertů Františka Jiránka, klasicistního českého skladatele, který studoval v Itálii u A. Vivaldiho, poté působil v Praze a v Drážďanech jako houslista a skladatel. Ve studiu č. 1 Českého rozhlasu Ostrava komorní orchestr Camerata Janáček doprovodí významného českého hobojistu p. Dušana Foltýna, dirigovat bude p. Petr Chromčák. Těšíme se na krásnou nahrávku!

February 5th 2015

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz.