News

Poslední letošní koncert

Poslední koncert Cameraty Janáček v tomto roce se uskuteční v Dolních Marklovicích 21.12.2014 v 16 hod v místním dřevěném kostele.

Jako sólistka se opět představí nevidomá zpěvačka Pavla Flámová v dílech barokních mistrů J. S. Bacha, G. F. Telemanna, G. F. Händela a v tradičních koledách, k tomu připojí Camerata Concerta Grossa A. Corelliho a F. Manfrediniho. Všem přítomným přejeme příjemný poslech a krásné Vánoce.

December 16th 2014

Koncert na Slezskoostravské radnici

Dne 9. prosince se uskuteční komorní koncert Cameraty Janáček na Slezskoostravské radnici v 19 hodin. Jako sólistky se představí Martina Bačová (housle) a Pavla Flámová (zpěv), zazní díla A. Vivaldiho, J. S. Bacha a G. F. Händela. Srdečně Vás všechny zveme.

December 5th 2014

Záznam koncertu ke stažení

Na adrese http://uloz.to/xBwa6PPK/cj-ts si můžete zdarma stáhnout záznam našeho koncertu. Pro Telepace s.r.o. vyrobila televize Noe.

October 22nd 2014

Repríza koncertu

Zveme Vás na reprízu úspěšného vystoupení pro Charitu Ostrava ze dne 17. září. Koncert se uskuteční 15. října v Českém Těšíně v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Masarykových sadech v 19 hodin. Na programu zazní díla E.Griega, W.A.Mozarta, C.Saint Saense a dalších. Jako sólistka se představí E.Dřízgová-Jirušová.

October 8th 2014

A opět je tu Camerata s pozvánkou na koncert!

V pondělí 13. října 2014 vystoupí orchestr Camerata Janáček společně s Liselotte Rokyta (panova flétna) a Janem Rokytou (cimbál, zobcová flétna) na koncertě pořádaným Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Autorem dramaturgie koncertu je Jan Rokyta, zasvěcený znalec maďarského a rumunského folklóru, který je prezentován v mistrovské podobě v tvorbě F. Liszta a B. Bartóka i ve skladbách L. Weinera (Maďarsko), M. Chiriaca a G. Dinicu (Rumunsko). Jan Rokyta mladší se představí jako interpret – hráč na cimbál a zobcovou flétnu i jako autor úpravy lidové Suity z Transylvánie. Dominující složkou koncertu jsou inspirační zdroje uhersko-rumunského folklóru, především z oblasti Transylvánie (Sedmihradsko).

October 4th 2014

Benefiční koncert

Srdečně zveme na první koncert Cameraty Janáček v nové sezóně! Tento benefiční koncert pro Charitu Ostrava se koná dne 17. září 2014 v 19 hodin v kostele Sv. Ducha v Ostravě – Zábřehu. Koncert bude natáčet Televize Noe. Na programu jsou díla E. H. Griega, P. F. Tostiho, P. Rombiho, W. A. Mozarta, L. Gordigianiho a C. Saint-Saënse. Jako sólistka vystoupí sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová. Plakát ke stažení zde

September 14th 2014

Svatováclavské slavnosti

Ku příležitosti svatováclavských oslav Vás srdečně zveme na koncert Cameraty Janáček, která tentokrát vystoupí v kostele Svatého Václava ve Václavovicích u Ostravy. V předvečer svátku Sv. Václava 27. září v 19 hodin zazní díla A. Corelliho, J. Suka, E. H. Griega a W. A. Mozarta. Tento pestrý program napříč staletími jistě osloví každého milovníka klasické hudby. Plakát ke stažení zde

September 14th 2014

End of the season

A je tu konec sezóny! Camerata Janáček přeje všem svým příznivcům krásnou dovolenou, těšíme se na další setkání na některém z našich podzimních koncertů!

Zde se můžete podívat na videa z květnového benefičního koncertu ve Výčapoch-Opatovciach, který vysílala v přímém přenosu Televízia LUX. Ve fotogalerii našeho webu je několik momentek z téže zdařilé akce.

July 3rd 2014

Benefiční koncert

Srdečně zveme na slavnostní benefiční koncert, který se uskuteční 17. května 2014 v 19:30 v kostele Božího Milosrdenství v Nitře (část Výčapy-Opatovce). Camerata Janáček zde vystoupí po boku dvou pěveckých hvězd, vítězky televizní soutěže Talent Patricie Janečkové a sólisty Slovenského národního divadla Daniela Čapkoviče. Dirigentské taktovky se ujme hlavní dirigent opery Slovenského národního divadla Rastislav Štúr.

Koncert bude v přímém přenosu vysílat Televízia LUX

Výtěžek benefice bude věnován na dofinancování stavby kostela.

May 11th 2014

Camerata on SHF CD!

Za velkou poctu a projev uznání našemu orchestru považujeme zařazení live nahrávky koncertu Cameraty Janáček se sólistou Romanem Patočkou (A. Vivaldi - Čtvero ročních dob) na reprezentativní CD 10. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu. Octli jsme se tak ve „vybrané společnosti“ takových souborů jako je Collegium 1704, Český filharmonický sbor Brno či Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala!

March 12th 2014

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz.