News

Prosincové koncerty

V tomto adventním čase si nenechte ujít příležitost slyšet náš orchestr na dvou koncertech, z nichž první se koná v pátek 13. prosince v 19 hodin v kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.

Camerata Janáček zde vystoupí pod vedením italského dirigenta Paola Gatta, sólisty večera budou skvělá sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová a klarinetista Igor Františák. Program je laděn „předvánočně“, zazní mimo jiné skladby C. Saint-Säense, S. Mayra, P. Cattanea, ale také Jana Nowaka, sbormistra Dívčího komorního sboru CZKW Třinec, který na koncertě spoluúčinkuje a jistě bude ozdobou večera.

Druhý koncert se stejným programem se uskuteční o den později, tedy v sobotu 14. prosince v 17 hodin, tentokrát v kostele Panny Marie Královny v Ostravě - Mariánských Horách. Nutno dodat, že první z koncertů se koná v rámci Mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel SOUZNĚNÍ a druhý v rámci koncertního cyklu Čtvero ročních období, jehož pořadatelem je Svatováclavský hudební festival. Srdečně zveme! Vaše Camerata Janáček

December 11th 2013

Zpráva z místního tisku, 1. října 2013

Renomovaný ostravský komorní orchestr Camerata Janáček vystoupí po nějaké době opět ve své oblíbené koncertní destinaci-v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Staré Bělé. Tentokrát to bude v pátek 25. října v 18 hodin. Orchestr zahraje skladby P.J. Vejvanovského, F. Bendy, L. Janáčka a A. Vivaldiho. Jako sólista se představí mimo jiné přední český houslista Roman Patočka ve slavném Vivaldiho Čtveru ročních dob. Podrobnosti o koncertu, který je součástí Svatováclavského hudebního festivalu, si můžete přečíst na www.shf.cz

V rámci festivalu zahraje orchestr také o den dřív, tedy 24. 10., v evangelickém kostele v Bystřici nad Olší, rovněž v 18 hodin. Představí se se stejným programem jako ve Staré Bělé. Na cembalo bude na obou koncertech hrát jako host skvělý Filip Dvořák, který si přiveze svůj vlastní historický nástroj.

October 5th 2013

Turné v Belgii a Holandsku

16. ledna tohoto roku Camerata Janáček odjíždí na krátké, ale velmi „našlapané“ turné do Belgie a Holandska, kde se představí na pěti koncertech spolu s vídeňskou pianistkou srbského původu Natašou Veljkovič a holandským houslistou Gilem Sharonem, který na jaře vystoupí s orchestrem také v Ostravě (8. dubna v rámci komorní řady JFO). V rámci turné zazní skladby Mozarta, Haydna, J. Strausse ml. (turné s vídeňskou pianistkou je i programově pojato ve vídeňském duchu), ale třikrát zazní také slavná Dvořákova Serenáda E-dur.

January 15th 2013

Novoroční koncert

13. ledna tohoto roku Camerata Janáček vystoupila na Novoročním koncertě pořádaném Magistrátem města Vsetína. V zaplněném sále kina Vatra za účasti významných oficiálních hostů zahrála skladby Corelliho, Albinoniho, Mozarta, Dvořáka a J. Strausse a setkala se s velmi srdečným přijetím.

January 14th 2013

Concert in Nova Karolina

V listopadu loňského roku byla Camerata Janáček spolu s italským dirigentem Paolem Gattem a sopranistkou Evou Dřízgovou protagonistkou velmi netradičního až průkopnického počinu: Uspořádala koncert v nedávno otevřeném obchodním centru Nová Karolina v Ostravě. Program byl vybrán tak, aby zaujal nejširší posluchačskou obec (od Baroka až po Bernsteina a Coplanda) a až na všudypřítomný hluk obchodního centra, který rušil zvlášť v první části koncertu, se večer divákům, sedícím na červených polštářcích na hlavním schodišti centra, velmi líbil a odměnili ho dlouhotrvajícím potleskem.

January 13th 2013

Dny soudobé hudby

Camerata Janáček se setkala s velmi příznivým ohlasem publika i kritiky (časopisy Hudební rozhledy, Harmonie) při svém spoluúčinkování s významným českým klavíristou Martinem Kasíkem v rámci pražského festivalu Dny soudobé hudby. 26. listopadu 2012 uvedla v sále Martinů na pražské HAMU klavírní koncert ruského skladatele působícího v Ostravě Igora Katajeva.

January 13th 2013

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz.