News

Camerata Janacek in 2012

Camerata Janáček v nedávné minulosti uskutečnila dva významné projekty. Prvním z nich bylo v červnu t.r. další natáčení pro Český rozhlas, tentokrát s vynikajícím českým houslovým virtuozem, představitelem nejmladší generace našich interpretů, Jiřím Vodičkou. Natočili jsme vlastní aranže slavných houslových skladeb Pabla de Sarasate, jeho Zapateado a Fantazii Carmen.

Dalším projektem byly tři koncerty v rámci koncertního cyklu Čtvero ročních období. Konaly se v kostelích v Paskově, Rychalticích a v Ostravě a sólistou byl známý klarinetista a organizátor hudebního života v Ostravě Igor Františák. Camerata Janáček uvedla klarinetové koncerty a orchestrální sinfonie známých i méně známých českých skladatelů 18. století, např. Jana Václava Stamice, Karla Stamice, Josefa Myslivečka, ale také Václava Kallicka. Všechny koncerty byly natáčeny, naším záměrem je vybrat nejlepší snímky a vydat je na novém „life“ CD.

V listopadu t.r. se orchestr zúčastní dvou koncertů, z nichž uveďme účast na festivalu Dny soudobé hudby v Praze, kdy s vynikajícím českým klavíristou Martinem Kasíkem uvede klavírní koncert I. Katajeva.

September 27th 2012

 
© 2008. All rights reserved. Contact: admin@cameratajanacek.cz.